Ziņas no Ukrainas Bībeles biedrības

Aizlūgsim par Ukrainu! 

“Nebaidies, es esmu tavs palīgs!”  (Jes 41:13)

Mūsu Ukrainas Bībeles biedrības kolēģis Rostislavs Stašuks, kurš šobrīd atrodas Ļvovā, katru dienu dienu sūta mums informāciju no Ukrainas. Ukrainā ir četras Bībeles biedrības filiāles – Kijevā, Ļvovā, Hersonā un Harkovā. Ukrainā ir 43 milj. iedzīvotāju. 76 %  ir kristieši, 70 % no tiem – pareizticīgie, 9 % – katoļi, 1 % – protestanti. Ukrainā ir 15 324 dažādu konfesiju draudžu, kurām kalpo Ukrainas Bībeles biedrība. Kopš 1991. gada Ukrainas Bībeles biedrība izplatījusi vairāk kā 10 milj. Bībeļu. Savās lūgšanās esam kopā ar mūsu mīļajiem ukraiņu kolēģiem!

 Sv. Sofijas katedrālē pēc prezidenta V. Zelenska lūguma visu baznīcu līderi lūdz Dievu par Ukrainu par spīti apšaudēm un riskam, ka katedrāli jebkurā brīdī var sagraut ienaidnieka bumbas. Par visas ukraiņu tautas mīļāko psalmu kļuvis 31. psalms. 02.03.22.

● Šodien Harkova, Kijeva un daudzas citas pilsētas cietušas no īpaši smagas un nežēlīgas apšaudes. Desmitiem ukraiņu nogalināti un ievainoti, nodarīti drausmīgi bojājumi mājām un infrastruktūrai. Harkovā pavisam tuvu mūsu reģionālās Bībeles biedrības vadītāja Vladimira Agafonova mājai sagrauta skola, kur mācījies viņš un viņa bērni. Hersona, kur ir Bībeles biedrības dienvidu filiāle, šobrīd atrodas ienaidnieka armijas aplenkumā, un tur sāk trūkt pārtika un degviela. Alekss Sultāns un viņa kolēģi apmeklē bumbu patvertnes ar humāno palīdzību un Svētajiem Rakstiem, lai iedrošinātu cilvēkus palikt tur. 01.03.22.

● Anatolijs Raičņecs, Bībeles biedrības ģenerālsekretāra vietnieks, palicis Kijevas birojā un saņēmis īpašu atļauju no armijas brīvi pārvietoties pa pilsētu komandantstundas laikā. Ar nelielu kapelānu un draudžu brīvprātīgo komandu viņš palīdz tiem, kuriem vajadzīga pārtika, zāles un Bībeles, kā arī piegādā vajadzīgās lietas karavīriem. Ir arī audioiekārtas ar ierunātiem Bībeles tekstiem. 28.02.22.

● Aug ukraiņu bēgļu skaits kaimiņvalstīs. Bijušas sarunas ar Bībeles biedrībām šajās valstīs par Rakstu izplati. Rietumukrainas filiāles darbinieki Ļvovā kopā ar mācītājiem strādā valsts pierobežā, lai nosūtītu Bībeles pāri robežai. Tas nav vienkārši, jo tur ir lielas cilvēku masas. Tāpēc tiek domāts par alternatīvām, piemēram, digitālo Bībeles tekstu izplati. 28.02. 22.

● Ukrainas Bībeles biedrība par savu ekumenisko stāju ir ļoti cienīta visu Ukrainas baznīcu vidū. Tādēļ tieši Ukrainas Bībeles biedrības telpās pāris stundas pirms kara sākuma, 23. februāra naktī, ņemot vērā kritisko situāciju pie valsts robežām, steidzami pulcējās Visukrainas Baznīcu un reliģisko organizāciju padomes pārstāvji. Tika pieņemts aicinājums Krievijas Federācijas prezidentam: “Mēs autoritatīvi un vienbalsīgi apliecinām, ka Ukrainas tauta nemeklē karu, un tā apturēšanu, pirms nav par vēlu, uzskatām par ticīgo kopīgu pienākumu. Visvarenā bauslis “tev nebūs nokaut” nosaka cilvēka dzīvības absolūto vērtību un Dieva bargo sodu slepkavam. Agresīvs karš ir liels noziegums pret Visuvareno”, uzsvērts kopīgajā aicinājumā V. Putinam, aicinot uz miera dialogu kā “vienīgo veidu, kā pārvarēt grūtības un pretrunas”. 25.02.22.

Savās lūgšanās esam kopā ar mūsu mīļajiem ukraiņu kolēģiem!