Apvienoto Bībeles biedrību (ABB) asambleja

No 12. līdz 17. oktobrim Nīderlandes pilsētā Ehmondā notika Apvienoto Bībeles biedrību (ABB) asambleja, kas ir pats lielākais ABB forums, kas notiek reizi 6 gados, un šī bija pirmā asambleja pēc COVID. Tajā piedalījās apmēram 400 cilvēku no visas pasaules – gan nacionālo Bībeles biedrību pārstāvji, gan dažādu Bībeles biedrību partneroganizāciju – Katoļu Bībeles federācijas, Viklifa Bībeles tulkotāju u.c. pārstāvji. No Latvijas Bībeles biedrības asamblejā piedalījās tās ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns un Valdes priekšsēdētājs Jānis Balodis.

Asamblejas ietvaros notika publiska ABB ģenerālsekretāra Dirka Gevera saruna ar Pasaules baznīcu padomes ģenerālsekretāru Džeriju Pilleiju (Jarry Pillay) par mūsdienu pasaules izaicinājumiem un izlīgumu. Abi ir no Dienvidāfrikas. Tāpat bija sarunas un referāti par migrāciju un apkārtējo vidi. Reaģējot uz šīm globālajām aktualitātēm, asamblejas noslēguma deklarācijā līdzās jau ierastiem paragrāfiem par Bībeles tulkošanu, digitalizāciju un cilvēku motivēšanu izmantot Bībeles tekstu ir iekļauta arī apņemšanās rūpēties par ieceļotāju kopienu apgādi ar Bībeli un par to, lai kristīgajām konfesijām palīdzētu izstrādāt Bībelē balstītus materiālus par apkārtējās vides aizsardzību.